Noclegi - agroturystyka

Kliknij na guzik,
aby zobaczyć szczegóły pokoju

Nasz dom

Przedwojenna wodomistrzówka położona w odległości 2 km od wsi, w pobliżu zabytkowej pompowni. Wokół łąki lub rozlewiska, zależnie od pory roku. Doskonałe miejsce do obserwacji ptaków w Parkach Narodowym i Krajobrazowym "Ujście Warty". W każdym pokoju gościnnym są łazienki, stół, krzesła, szafa na ubrania i wygodne łóżka. Goście mogą korzystać z dwóch kuchni, oferujemy również śniadania.

Nasz dom - wodomistrzówka Pokój nr 4 (© J. Malicki)

Pokój nr 1 (3-osobowy)

Za oknami piękny widok na rozlewiska lub łąki, zależnie od pory roku i poziomu wody. W tym pokoju można zazwyczaj dłużej pospać rano, ponieważ okna są od strony zachodniej. Niestety po wale przemieszczają się czasami owce lub wędkarze i rolnicy, którzy mogą Was obudzić bladym świtem.

Pokój nr 1 Widok z pokoju na rozlewiska

Pokój nr 2 (3-osobowy)

Jest to pokój dla rannych ptaszków, ponieważ słońce zagląda w okna o świcie oraz dla lubiących ciepło, bo położony jest nad kotłownią (palimy drewnem). Przez okno widać bocianie gniazdo. Choć to pokój 3-osobowy to 2 łóżka i wersalka stwarzają szansę na nocleg dla czterech osób.

Pokój nr 2 Pokój nr 2 - łazienka

Pokój nr 3 (4-osobowy)

Pokój z widokiem na rozlewiska lub łąki oraz olbrzymią topolę czarną. Wiosną zapewnione żabie koncerty, latem głośny szum topolowych liści, a przez cały rok malownicze zachody słońca. Pokój wymarzony dla leniwych birdwatcherów, którzy przedkładają "okienne" obserwacje nad ranne wstawanie.

Pokój nr 3 Pokój nr 3 Pokój nr 3 - łazienka

Pokój nr 4 (3-osobowy)

Ten pokój to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą patrzeć na bociana z góry. Słońce obudzi Was o świcie, jeśli nie zasłonicie rolet. Jeśli nie zasłonicie ich jesienią, macie szansę zobaczyć gęsi i żurawie lecące na żerowiska, zaś szczęśliwe konie i krowy możecie oglądać prawie przez cały rok.

Pokój nr 4 - łazienka Pokój nr 4

Kuchnia na dole

Do dyspozycji gości z pokojów 1 i 2 jest kuchnia na parterze. Można w niej zjeść zamówione śniadanie lub samemu przygotowywać posiłki, korzystając z kuchenki gazowej, lodówki, czajnika elektrycznego i ekspresu do kawy. Są oczywiście również: garnki, patelnia, talerze, kubki itp.

Kuchnia na dole

Kuchnia na górze

W kuchni na drugim piętrze (dla gości z pokojów 3 i 4) również jest kuchenka gazowa, lodówka, zlew, czajnik, ekspres do kawy oraz pozostałe podstawowe wyposażenie umożliwiające "kucharzenie" i "ucztowanie". Dla grzybiarzy i zielarzy mamy też specjalną suszarkę.

Kuchnia na górze Kuchnia na górze Kuchnia na górze - widok z okna

Proponujemy wypoczynek bez radia i telewizora, ale z dostępem do biblioteki gospodarzy. Wydawnictwa o regionie, albumy i książki przyrodnicze oraz literatura piękna i poezja będą do Państwa dyspozycji. Dla podróżujących z laptopem mamy małą kolekcję filmów DVD.

Przy domu ogród z miejscem do plażowania oraz rozpalenia ogniska. Jesienią oferujemy smaczne brzoskwinie, jabłka i winogrona. W ogrodzie i okolicy rosną również zioła i dzikie rośliny jadalne. Dysponujemy wieloma przepisami np. na zupę z portulaki i pokrzyw czy na kwiaty dzikiego bzu w cieście.

W pobliżu domu, nad kanałem i w starorzeczach można również wędkować. Nasz kot będzie wdzięczny za każdą rybkę.

Wędkowanie w Postomii
Widok z okna - cztery młode boćki - lipiec 2007
Wrześniowe smakołyki dla gości

Doba hotelowa trwa od godz. 17.00 do godz. 11.00. Możliwe są indywidualne ustalenia, jeśli pozwalają na to inne rezerwacje.

My i nasi goście:

  • nie palimy tytoniu w domu,
  • segregujemy śmieci,
  • oszczędzamy energię i wodę.

Na miejscu można również:

  • wypożyczyć lornetki, rowery, kajaki i kanadyjki,
  • kupić mapy, przewodniki, pamiątki i miód,
  • skorzystać z informacji turystycznej i usług przewodnika.

Aktualności

19 lutego 2019

Bardzo ciepły luty w tym roku (temperatura ok. 10 st....

...więcej

EDEN

logo EDENRzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty została laureatem konkursu Komisji Europejskiej...

...więcej