Oferty

Jeśli ktoś przyjeżdża w Ujście Warty po raz pierwszy i chce w krótkim czasie poznać najciekawsze przyrodniczo miejsca warto, aby wcześniej umówił się z przewodnikiem. Osoba świetnie znającą teren jest nieoceniona podczas obserwacji ptaków, gdyż miejsca ich występowania zmieniają się dynamicznie w ciągu roku, wraz ze zmianami poziomu wody. Na wycieczce przewodnik dysponuje lunetą, znakomicie ułatwiającą obserwacje, jest też możliwość wypożyczenia lornetek.

więcej

Biuro Turystyki Przyrodniczej Dudek mieści się przy Stacji Pomp w Słońsku, do której prowadzą kanały łączące się ze Starą Wartą i Postomią, zatem właściwie przez cały rok są tu warunki do prowadzenia obserwacji przyrodniczych podczas pływania. Można u nas wypożyczyć kajaki, kupić dokładną mapę i popływać samodzielnie starorzeczami Warty i Postomią do granic Parku Narodowego "Ujście Warty" lub w kierunku Lemierzyc.

więcej

Przy Biurze Turystyki Przyrodniczej Dudek mieści się Zielony Punkt. Jest to miejsce, w którym można przenocować lub uzyskać informację o miejscach noclegowych, wypożyczyć rower i lornetkę czy oddać rower wypożyczony w innym punkcie. Zielone Punkty oznakowane są jednakowymi tablicami.

więcej

Organizujemy spływy kajakowe Postomią, Wartą, Odrą, Lenką i Myślą. Zapewniamy transport osób i sprzętu (kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne) na początek spływu oraz z punktu końcowego do Stacji Pomp w Słońsku.

więcej

Biuro Turystyki Przyrodniczej Dudek zajmuje się także kompleksową organizacją pobytu grup w Ujściu Warty. Mogą to być grupy szkolne, studenckie, rodzinne lub firmowe. Po otrzymaniu informacji o planowanej długości pobytu, wielkości grupy, wieku i zainteresowaniach uczestników przygotowujemy ofertę.

więcej

Przedwojenna wodomistrzówka położona w odległości 2 km od wsi, w pobliżu zabytkowej pompowni. Wokół łąki lub rozlewiska, zależnie od pory roku. Doskonałe miejsce do obserwacji ptaków w Parkach Narodowym i Krajobrazowym "Ujście Warty". W każdym pokoju gościnnym są łazienki, stół, krzesła, szafa na ubrania i wygodne łóżka. Goście mogą korzystać z dwóch kuchni, oferujemy również śniadania.

więcej

Aktualności

19 lutego 2019

Bardzo ciepły luty w tym roku (temperatura ok. 10 st....

...więcej

EDEN

logo EDENRzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty została laureatem konkursu Komisji Europejskiej...

...więcej