Guestbook

Below you can find archival entries of our guests. Now we invite you to post opinions/reviews at our Facebook profile. Thank you!

Our page at Facebook

2011-07-03Ania M
jest to jajpiekniejsze i najczarowniejsze miejsce. Można przystanąc poczuć się częścią naprawdę czastką przyrody. jednym słowem Uroczysko! A Gospodarze to to jak własna siostra z bratem. Dziękuję Izo.
2011-05-09Justyna i Dawid
Byliśmy w Słońsku na przełomie kwietnia i maja. Urzekła nas malownicza przyroda i otwartość oraz gościnność naszych gospodarzy. Bardzo przydatne były wskazówki Państwa Izabeli i Jacka, dzięki którym udało nam się zobaczyć najładniejsze zakątki w Parku i okolicy. Są to ciepli, serdeczni i pomocni ludzie, którzy doskonale wiedzą co się dzieje w parku i gdzie warto się wybrać. Polecamy wypożyczenie kajaka, z którego można zobaczyć park od zupełnie innej strony i poczuć się jego częścią. Przy okazji może udać się zrobić kilka fantastycznych, szczególnie dla amatorów przyrody, zdjęć. Jednocześnie przesyłamy pozdrowienia obywatelkom i obywatelom Rzeczpospolitej Ptasiej. NAD WARTĄ WARTO!
2011-05-03Karl-Heinz Mützlitz / Mausepaul
Wir waren am 30.04.2011 mit einer Gruppe von 48 Personen im Naturpark. Es war sehr schönes Wetter und die Führung durch unseren "Ranger" war sehr interessant. Er erzählte uns sehr viel über die Vogelwelt und die Entstehung des Naturparks. Es war eine große Freude seinen Geschichten zu lauschen. Auf diesem Wege nochmals herzlichen Dank für dieses schöne Erlebnis. Feierabend.de / Regionalgruppe Frankfurt (Oder) und Berlin-Mitte
2011-02-25Justyna i Paweł Sosnal
Już po raz kolejny przyjechaliśmy do Dudka zimą (tym razem w terminie 18-22 lutego)i jak zwykle się nie zawiedliśmy. Oczywiście mamy na myśli nie tylko ptaki : )) Cudowna cisza, święty spokój, przemili gospodarze i ...mróz za oknem tęgi. Ptaki, co było do przewidzenia,nic sobie z tego jednak nie robiły, bo już na drugi dzień po przyjeździe 4 bieliki "przyozdobiły" jedno z najbliższych drzew i oddały się "skutecznemu" polowaniu. To było zanim jeszcze dwa dni później wszystko zamarzło i setki kaczek i łysek przeniosły się bliżej Drewnianego Mostu. Wśród niezliczonych ilości krzyżówek udało nam się wypatrzyć parę świstunów, 4 bielaczki, kilka krakw i kilkadziesiąt nurogęsi, gągołów i czernic. Na Betonkę nie ma co jechać, bo cała pod wodą i lodem aż pod sam Przyborów, ale można pogapić się na kaczki i łabędzie nieme i krzykliwe z Bielikowych Górek. Choć krzykliwych jakoś mało w tym roku. Nie można tego powiedzieć o gęsiach. Zbożówki, gęgawy i mniej liczne białoczółki siedzą niemal koło domu, właściwie w całej okolicy, gdzie popadnie. Klikadziesiąt tysięcy jest też na Odrze jadąć ze Słońska w stronę Słubic. Oprócz tego liczne stada zięb, trznadli, mazurków i innego drobiazgu. Nie trzeba się też wcale bardzo starać, żeby o zmierzchu zobaczyć bobry a za dnia norki czy lisy Poza tym polecamy gorąco spacer pięknym szlakiem Gęgawy, który jest zaraz niedaleko domu.
2011-02-19robert.filip
wybieramy się do Słońska na ryby,mam nadzieję,że ptaki nie wyjadły wszystkich ryb i parę tych większych i z zębami dla nas zostawiły !!!
2011-02-13Krystyna Podlasińska-Szajkowska
dziękuję za wspaniały pobyt w malowniczym parku i pozdrawiam
2011-02-09Andrzej Dubiel
Dziękuje za możliwość wzięcia udziału w tak interesującym projekcie warsztatów fotograficznych z udziałem Pana Przemka. Czas minął tak błyskawicznie i pozostały tylko miłe wspomnienia po terapii fotograficzno – wałowej a i warsztat znacznie się poprawił w fotografii przyrodniczej.
2011-01-24Beata
Połączenie przyjemnego z pożytecznym - polecam warsztaty fotograficzne w Słońsku. Świetny sposób na poznanie tajników podpatrywania i utrwalania uroków tego miejsca. Na niebie ruch, ale i na ziemi też się wiele dzieje, na dowód - zdjęcia ze spotkania z norką.
2010-08-19rolf schroeter
we had a wonderful time at the dudek this july. here are some drawings from that stay: http://wp.me/pCAvp-cB
2010-01-28Ania
Każda pora roku jest dobra,aby wybrać się na spotkanie z przyrodą! Poraz pierwszy miałam okazję być zimą w Parku Narodowym "Ujście Warty".Wyjazd zimą polecam wszystkim, którzy lubią spacery w aurze zimowej.Dodatkową atrakcją może być również przemierzanie rozlwisk na łyżwach lub na nartach.Jeżeli chcemy zostać tu na dłużej warto skorzystać z noclegu i spróbować "specjałów" gospodyni.