Spływy kajakowe

Organizujemy spływy kajakowe Postomią, Wartą, Odrą, Lenką i Myślą. Zapewniamy transport osób i sprzętu (kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne) na początek spływu oraz z punktu końcowego do Stacji Pomp w Słońsku.

Formowanie szyku przed wypłynięciem
Należy ostrożnie mijać wędkarzy
Bezpieczna trasa dla rodzin z dziećmi

Przykładowe trasy

Lemierzyce - Słońsk, Stacja Pomp (ok. 12 km), czas: 3-4 godziny zależnie od poziomu wody, ilości przeszkód i umiejętności

Postomia od Lemierzyc do Słońska płynie leniwie, początkowo wzdłuż niezwykle urozmaiconej, zalesionej krawędzi doliny, a potem wśród łąk graniczących z parkiem narodowym. Trasa bardzo malownicza, łatwa, polecana dla początkujących. Można zatrzymać się na wysokości rezerwatu leśnego "Dolina Postomii" i znaleźć źródełko wypływające ze skarpy. Czasem mogą wystąpić przeszkody w postaci zwalonych drzew. Przepływa się niedaleko żeremia bobrów i licznych śladów ich żerowania. Często spotyka się na tej trasie polujące na ryby czaple, kormorany i zimorodki.

Czasem trafia się naprawdę duża grupa
Start na Postomii w Lemierzycach
Dowozimy uczestników i kajaki na początek spływu

Kłopotowo - Kostrzyn nad Odrą (ok. 20 km), czas: 4-5 godzin zależnie od kierunku wiatru i umiejętności

Warta w końcowym odcinku jest szeroką rzeką o szybkim nurcie, można płynąć z prądem prawie nie wiosłując. Przepływając przez Park Narodowy "Ujście Warty", zaobserwujemy zależnie od pory roku: czaple, kormorany, dzikie gęsi i kaczki, żurawie oraz bieliki. Brzegi rzeki porastają zarośla wierzbowe, topole i wiązy. Nie trzeba pokonywać tu żadnych przeszkód w postaci zwalonych drzew, mimo że można zobaczyć ślady bobrowe, a nawet żeremia. Przed zakończeniem spływu warto zatrzymać się w sympatycznej, nadwarciańskiej kawiarni Cafe Canape na przysmaki z grila, ciastka i lody.

Mostno - Dargomyśl (ok. 13 km), czas: 5-6 godzin zależnie od ilości przeszkód, poziomu wody i od umiejętności

Myśla na tym odcinku płynie wartko przez rozległe lasy i gęste szuwary. Kręty bieg, bystry nurt, podmywane strome brzegi, liczne przeszkody w postaci zwalonych drzew wymagają pewnych umiejętności, ale też pozostawią niezapomniane wrażenia.

Aktualności

19 lutego 2019

Bardzo ciepły luty w tym roku (temperatura ok. 10 st....

...więcej

EDEN

logo EDENRzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty została laureatem konkursu Komisji Europejskiej...

...więcej