Guestbook

sign inPlease, sign in to our guestbook. Notice that commercial comments or those containing links to websites not related to nature will not be published.

2011-02-25author: Justyna i Paweł Sosnal

Już po raz kolejny przyjechaliśmy do Dudka zimą (tym razem w terminie 18-22 lutego)i jak zwykle się nie zawiedliśmy. Oczywiście mamy na myśli nie tylko ptaki : )) Cudowna cisza, święty spokój, przemili gospodarze i ...mróz za oknem tęgi. Ptaki, co było do przewidzenia,nic sobie z tego jednak nie robiły, bo już na drugi dzień po przyjeździe 4 bieliki "przyozdobiły" jedno z najbliższych drzew i oddały się "skutecznemu" polowaniu. To było zanim jeszcze dwa dni później wszystko zamarzło i setki kaczek i łysek przeniosły się bliżej Drewnianego Mostu. Wśród niezliczonych ilości krzyżówek udało nam się wypatrzyć parę świstunów, 4 bielaczki, kilka krakw i kilkadziesiąt nurogęsi, gągołów i czernic. Na Betonkę nie ma co jechać, bo cała pod wodą i lodem aż pod sam Przyborów, ale można pogapić się na kaczki i łabędzie nieme i krzykliwe z Bielikowych Górek. Choć krzykliwych jakoś mało w tym roku. Nie można tego powiedzieć o gęsiach. Zbożówki, gęgawy i mniej liczne białoczółki siedzą niemal koło domu, właściwie w całej okolicy, gdzie popadnie. Klikadziesiąt tysięcy jest też na Odrze jadąć ze Słońska w stronę Słubic. Oprócz tego liczne stada zięb, trznadli, mazurków i innego drobiazgu. Nie trzeba się też wcale bardzo starać, żeby o zmierzchu zobaczyć bobry a za dnia norki czy lisy Poza tym polecamy gorąco spacer pięknym szlakiem Gęgawy, który jest zaraz niedaleko domu.

2011-02-19author: robert.filip

wybieramy się do Słońska na ryby,mam nadzieję,że ptaki nie wyjadły wszystkich ryb i parę tych większych i z zębami dla nas zostawiły !!!

2011-02-13author: Krystyna Podlasińska-Szajkowska

dziękuję za wspaniały pobyt w malowniczym parku i pozdrawiam

2011-02-09author: Andrzej Dubiel

Dziękuje za możliwość wzięcia udziału w tak interesującym projekcie warsztatów fotograficznych z udziałem Pana Przemka. Czas minął tak błyskawicznie i pozostały tylko miłe wspomnienia po terapii fotograficzno – wałowej a i warsztat znacznie się poprawił w fotografii przyrodniczej.

2011-01-24author: Beata

Połączenie przyjemnego z pożytecznym - polecam warsztaty fotograficzne w Słońsku. Świetny sposób na poznanie tajników podpatrywania i utrwalania uroków tego miejsca. Na niebie ruch, ale i na ziemi też się wiele dzieje, na dowód - zdjęcia ze spotkania z norką.

2010-08-19author: rolf schroeter

we had a wonderful time at the dudek this july. here are some drawings from that stay: http://wp.me/pCAvp-cB

2010-01-28author: Ania

Każda pora roku jest dobra,aby wybrać się na spotkanie z przyrodą! Poraz pierwszy miałam okazję być zimą w Parku Narodowym "Ujście Warty".Wyjazd zimą polecam wszystkim, którzy lubią spacery w aurze zimowej.Dodatkową atrakcją może być również przemierzanie rozlwisk na łyżwach lub na nartach.Jeżeli chcemy zostać tu na dłużej warto skorzystać z noclegu i spróbować "specjałów" gospodyni.

2010-01-18author: Beata

Po wiosennych, letnich i jesiennych wycieczkach przyszła pora na odkrycie Słońska zimą. Rewelacja! Lodowisko od domu aż po horyzont, a na biegówkach powędrować można jeszcze dalej. Narty suną rewelacyjnie po zaśnieżonym rozlewisku, ale warto na chwilę się zatrzymać i porozglądać dookoła. Na wzmocnienie po wycieczce polecam chleb Gospodyni i inne domowe specjały.

2009-04-09author: zawilec

Bardzo dobry serwis, wszystko szczegółowo i przejrzyście, bez problemu można znaleźć potrzebne informacje,tak trzymać. a ja zapraszam na moja stronę www.WspanialeNoclegi.pl

2009-01-04author: Agata

Przybylam, zobaczyłam, uwierzyłam.. w niezliczoną ilość gęsi podrywających się do lotu z niesamowitym odgłosem trzepotu skrzydeł, w krzykliwe pięknie stapiające się z bielą śniegu, w setki krzyżówek 'adoptujących' świstuny, bielaczki, nurogęsi, gągoły, kormorany, w czarne klucze żurawi przecinające płonące o zachodzie słońca niebo.. I to wszystko tutaj w środku zimy. Wystarczył dobry adres:). Dziękuję.

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

EDEN

logo EDENThe Bird Repu- blic in the Warta Mouth was a winner of EDEN 2009 competition...

...more