EDEN

Rzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty - laureat konkursu Komisji Europejskiej EDEN 2009

EDEN to projekt promujący mało znane destynacje turystyczne o niepowtarzalnym charakterze, które łączą potrzeby środowiska, ludności lokalnej i turystów, rozwijając jednocześnie atrakcyjny ekonomicznie produkt turystyczny. Konkurs ma na celu stworzenie europejskiej sieci uznanych i rozpoznawanych obszarów turystycznych charakteryzujących się szczególnymi walorami dla dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Europy. zobacz więcej...

Edycja EDEN 2009 poświęcona była obszarom chronionym, dlatego grupa partnerska Ujście Warty wzięła udział w konkursie zgłaszając produkt Rzeczpospolita Ptasia, który powstał w oparciu o potencjał obszarów: Natura 2000, parków narodowego i krajobrazowego "Ujście Warty".

W dniach 7-9 października 2009r. podczas Europejskiego Forum Turystycznego w Brukseli reprezentowaliśmy Polskę na oficjalnym podsumowaniu konkursu. Tam też każda destynacja przedstawiona była na krótkim filmie, poniżej film o Rzeczpospolitej Ptasiej w Ujściu Warty.

Wymiernym efektem naszego sukcesu są środki na promocję Rzeczpospolitej Ptasiej w Ujściu Warty, którą będzie prowadzić w naszym kraju Polska Organizacja Turystyczna. Dzięki nagrodzie nasz region pojawi się na bilbordach, w ulotkach i folderach, będzie przedmiotem ogólnopolskich konferencji. Powstała też nowa strona www.edenpolska.pl.

W 2011 roku konkurs Komisji Europejskiej wyłaniający EDENowe miejsca w Europie dobiegł końca. W pięciu edycjach tematycznych wyłonionych zostało 98 niezwykłych miejsc w 26 krajach. Zwyciężyły te ośrodki, które najlepiej odzwierciedlają wybrany temat w danym roku oraz oferują niepowtarzalne wrażenia turystom, stosując się do zasad zrównoważonego rozwoju. Z pewnością warto je odwiedzić!

Aktualności

19 lutego 2019

Bardzo ciepły luty w tym roku (temperatura ok. 10 st....

...więcej