Aktualności

5 marca 2018

Marzec rozpoczął się srogim mrozem, ale dzięki temu rozlewiska skuł gruby lód i przez kilka dni można było chodzić na przełaj tam, gdzie zwykle dojść jest dużo trudniej. Najbardziej wytrwali bywalcy Rzeczpospolitej Ptasiej nie bali się mrozu, więc przyjechali w końcu lutego posłuchać i obejrzeć łabędzie krzykliwe. Mogli też popatrzeć na stada gęsi na łąkach, urozmaicone berniklami białolicymi, klucze żurawi i rozmaite kaczki w upierzeniu godowym. Lodowe kompozycje to również wymarzony temat do makrofotografii, dodatkową zaletą jest to, że nic nie spłoszymy i obiekt nie ucieknie. A jeśli ktoś miał takie szczęście jak pan Maciej to i ... wilka zobaczył.

Dziś był pierwszy dzień trochę cieplejszy i od razu zrobiło się niezwykle głośno. Przede wszystkim łabędzie krzykliwe, a wraz z nimi gęsi, kaczki i łyski, wszystkie miały coś do powiedzenia, jednak krzykasów nic nie zagłuszyło.

Przypominamy, że w weekend 9-11.03 w związku z akcją POT „Weekend za pół ceny” oferujemy noclegi ze zniżką 50%. Do dyspozycji gości mamy 2 pokoje 2-osobowe na 2 noce w cenie 120 zł za pokój, a nie jak w cenniku - po 240 zł za pokój. Warto skorzystać.

23 marca Park Narodowy "Ujście Warty" organizuje wycieczkę z przewodnikiem na Polderze Północnym "Poszukiwania wiosny", warto się zgłosić, polecamy.

Do zobaczenia w Słońsku!

Wilk   fot. Maciej Drozd
Tu widać, że to okolice Słońska  fot. Maciej Drozd
Lodowe malowidło

Aktualności

29 listopada 2018

Listopad był pogodny, ale już od tygodnia temperatura...

...więcej

EDEN

logo EDENRzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty została laureatem konkursu Komisji Europejskiej...

...więcej