Aktualności

5 marca 2018

Marzec rozpoczął się srogim mrozem, ale dzięki temu rozlewiska skuł gruby lód i przez kilka dni można było chodzić na przełaj tam, gdzie zwykle dojść jest dużo trudniej. Najbardziej wytrwali bywalcy Rzeczpospolitej Ptasiej nie bali się mrozu, więc przyjechali w końcu lutego posłuchać i obejrzeć łabędzie krzykliwe. Mogli też popatrzeć na stada gęsi na łąkach, urozmaicone berniklami białolicymi, klucze żurawi i rozmaite kaczki w upierzeniu godowym. Lodowe kompozycje to również wymarzony temat do makrofotografii, dodatkową zaletą jest to, że nic nie spłoszymy i obiekt nie ucieknie. A jeśli ktoś miał takie szczęście jak pan Maciej to i ... wilka zobaczył.

Dziś był pierwszy dzień trochę cieplejszy i od razu zrobiło się niezwykle głośno. Przede wszystkim łabędzie krzykliwe, a wraz z nimi gęsi, kaczki i łyski, wszystkie miały coś do powiedzenia, jednak krzykasów nic nie zagłuszyło.

Przypominamy, że w weekend 9-11.03 w związku z akcją POT „Weekend za pół ceny” oferujemy noclegi ze zniżką 50%. Do dyspozycji gości mamy 2 pokoje 2-osobowe na 2 noce w cenie 120 zł za pokój, a nie jak w cenniku - po 240 zł za pokój. Warto skorzystać.

23 marca Park Narodowy "Ujście Warty" organizuje wycieczkę z przewodnikiem na Polderze Północnym "Poszukiwania wiosny", warto się zgłosić, polecamy.

Do zobaczenia w Słońsku!

Wilk   fot. Maciej Drozd
Tu widać, że to okolice Słońska  fot. Maciej Drozd
Lodowe malowidło

Aktualności

19 lutego 2019

Bardzo ciepły luty w tym roku (temperatura ok. 10 st....

...więcej

EDEN

logo EDENRzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty została laureatem konkursu Komisji Europejskiej...

...więcej