Aktualności

31 stycznia 2018

Witamy Państwa w nowym roku, któremu w Rzeczpospolitej Ptasiej patronuje bączek. Może komuś z naszych gości uda się go zobaczyć, ale to jeszcze nie teraz, musimy poczekać do wiosny. Póki co mamy niezwykle łagodną zimę i do tej trafił się tylko jeden dzień z szadzią. Na początku chcę podzielić się dobrą wiadomością – dziś zakończył się sezon polowań na gęsi i już nie będą nikogo budziły strzały. Poziom wody nadal jest bardzo wysoki, zatem polecamy wałoterapię. Podczas dzisiejszego ponad godzinnego spaceru z psem w odległości ok. kilometr od domu można było zobaczyć następujące gatunki:

-krzyżówka

-świstun

-krakwa

-gągoł

-czernica

-nurogęś

-łabędź niemy

-łabędź krzykliwy

-kruk

-wrona siwa

-kawka

-bogatka

-modraszka

-mazurek

-dzwoniec

-sójka

-myszołów

-mewa

-kormoran

-gęgawa

-gęś zbożowa

-gęś białoczelna

-żuraw

Oczywiście, większość to nie były pojedyncze osobniki. Listę zamieszczam, ponieważ czasami ktoś telefonuje i pyta czy są jakieś ptaki. Wygląda na to, że są, a to, że dziś akurat bielik się nie pokazał, nie znaczy, że go nie ma w Ujściu Warty. Podczas ostatniego liczenia pracownicy PNUW widzieli około 20 tys. gęsi i ponad 800 żurawi.

Zbliża się Światowy Dzień Trenów Podmokłych, z tej okazji w siedzibie  PN „Ujście Warty”, położonej niezwykle blisko prawdziwych mokradeł, planowane są obchody tego święta.

Zapraszamy na mokradła w lutym!

9 stycznia - zaskakujący widok przez kilka godzin
Suchą nogą na betonkę? Nie tym razem
Coraz więcej wierzb kwitnie

Aktualności

24 grudnia 2018

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią poniżej znajdziecie...

...więcej

EDEN

logo EDENRzeczpospolita Ptasia w Ujściu Warty została laureatem konkursu Komisji Europejskiej...

...więcej